Správa domén a webhosting

Registrace domén a jejich správa

Nabízíme následující služby:

registrace domény a její správa
webhosting
• zajištění provozu primárního a záložního DNS serveru
• mailhosting a vlastní SMTP server
• webmail pro čtení pošty odkudkoliv přes webové rozhraní

Doména druhého řádu

Internetová doména je internetová adresa (adresní jednotka), pod kterou se budete prezentovat na internetu. Jde o jednoznačné jméno (identifikátor) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do internetu. Příkladem doménového jména je např. www.dnservis.cz .

Servis domény

Nabízíme Vám kompletní správu Vaší internetové domény od registrace, přes webhosting až po realizaci webových stránek a aplikací.

Zajistíme pro Vás vedení primárního a sekundárního DNS serveru a všech registračních a udržovacích poplatků včetně komunikace se dozorujícím správcem domén v ČR – sdružením NIC.CZ.

Provoz webhostingových služeb je zajišťován našimi servery vybavenými diskovými poli se systémem aditivního zálohování dat, které jsou připojeny k páteřnímu uzlu internetu v České republice (NIX).
Provoz našich serverů je zajištěn i při výpadku elektrického proudu (UPS, agregát). Servery jsou pod nepřetržitým dohledem techniků.

Připojení je realizováno několika linkami:
• 1000 Mbps + 100 Mbps do sítě NIX
• 100 Mbps do SIX.SK (Slovensko)
• o 34 Mbps tranzit do zahraničí (Frankfurt, SRN) + 10 Mbps – záložní spoj

Zajištění profesionálního webhostingu

Webhosting je pronájem www prostoru na Internetu. Zákazník vystavuje své www stránky nebo provozuje www aplikace na serveru provozovatele webhostingu a platí za to nájem ve formě pravidelných splátek.

Kromě zajištění funkčnosti stránek přes spolehlivý webhostingový server nabízíme i veškerou správu webové prezentace včetně aktualizací apod.

Objem uložených dat na serveru se muže pohybovat v řádech stovek MB, po dohodě i větší, k datům je možné kdykoli přistoupit pomocí šifrovaného protokolu včetně různých přístupových práv pro různé uživatele.

Servery podporují provoz všech internetových webových technologií, databázové služby SQL, CGI, PHP, JSP, multimediální přenosy, audio stream (webové kamery, internetové rádio).

Provoz poštovního serveru

Zajištujeme provoz dvou poštovních serverů – primárního a záložního. Počet e-mailových adres i jejich velikost se může pohybovat ve stovkách, resp. stovkách MB. Emailové schránky jsou vybaveny kompletním servisem včetně standardních služeb

• standardní přístup pomocí POP3 (volitelně i s šifrováním SSL), současně i možnost protokolu IMAP
• přístup pomocí webového rozhraní (vhodné například při přístupu odjinud než ze svého počítače) – používá bezpečnou technologii protokolu https
• možnost upozornění na nově příchozí e-mail pomocí SMS (pro všechny operátory)
• možnost automatického přesměrování nebo zaslání kopie na jiný e-mail
• antispamová ochrana (automatická filtrace nevyžádaných reklamních e-mailů, štít je pravidelně aktualizován)
• antivirová ochrana (blokování e-mailů obsahujících viry – blokuje všechny existující e-mailové viry, štít je pravidelně aktualizován)
• doménový koš na e-maily – archivování e-mailů došlých do neexistujících schránek (neztratí se žádný e-mail)

Webmail a jeho výhody

Pro čtení či psaní elektronické pošty můžete používat služeb poštovního klienta (Outlook Express, Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Winmail, atd.) nebo webmailu.

V případě webmailu nemusíte vlastnit žádného poštovního klienta a nestahujete tak e-maily k sobě do počítače. Na e-mail se dostanete přes klasický prohlížeč webových stránek. Pošta tak zůstává na serveru a je pomocí webmailu dostupná odkudkoliv, kde je připojení na internet.

Webmail také umožňuje nastavit stupeň antivirové a antispamové ochrany e-mailových schránek přes webové rozhraní. Navíc jsou Vaše možnosti při správě elektronické pošty srovnatelné s možnostmi nabízenými poštovními klienty – nechybí adresář, vytváření a správa složek, přesměrování pošty, ani zasílání upozornění na jiný e-mail.

Přihlášení

K přihlášení musíte znát pouze dva údaje: uživatelské jméno a heslo.

Práce s poštou

Po úspěšném přihlášení se ocitnete ve Vaší e-mailové schránce, kde můžete přijímat, psát a odesílat Vaši elektronickou poštu.Comments are Closed